Список картин художника Шарий Анатолий (живопись)

Анатолій Іванович Шарій - талановитий та відомий майстер українського живопису. Він мріяв стати співаком, маючи від природи чарівний тенор. Але він став співати про рідний край, майстерно володіючи пензлем та фарбами. Особливо чарівними та мальовничими виходять у майстера пейзажі рідної українськой землі.
Художник надихається природою і прагне відобразити на полотні її настрій та іі стан. Анатолій Шарій оспівує приховану красу самих повсякденних та скромних пейзажних мотивів. Шарій здатен перетворити знайомий пейзажний мотив на частку іншого світу - прекрасного, затишного, загадкового.
Справжнього майстера живопису ніколи не приваблює зовнішня краса. Анатолій Іванович завжди прагне розкрити красу рідної природи саме зсередини, що таїть в собі віковічне невичерпне джерело глибоких почуттів і натхненного настрою.
Розглядаючи пейзажі майстера, складається враження, що в них зображений простір зупинився в нескінченності, вічності. Одразу захоплюєшся його вмінням майстерно передавати тонкі нюанси багатства українськой природи. У його творах відчувається гармонія між людиною та природою. При цьому, жодна нова робота не схожа за кольором, немає завчених фарб, що переходять з одного полотна на інше.
Полотна Шарія привертають увагу глядача своєю непідробною щирістю та широтою почуттів, викликаючи справжній неприхований інтерес та захоплення широкої публіки.
21 листопада 1936 року Анатолій Іванович Шарій в селі Кшеівка, Дніпропетровської області.
1964 році закінчив Дніпропетровське художнє училище.
У 1972 році закінчив Український Поліграфічний Інститут ім. І. Федорова, місто Львів. Викладачами художника були: Г. Чернявський, В. Хитрику і О. Крилов.
З 1966 року Анатолій Шарій постійний учасник численних художніх виставок.
З 1984 року є членом Національної Спілки Художників України.
З 2012 року отримає звання Заслужений Художник України.

Комментарий эксперта галереи "Арт Онлайн Украина"
Живописное творчество художника отличается узнаваемой манерой письма и высоким профессионализмом. Картины Анатолия Шария пропитаны украинским национальным колоритом, что выражается не только в тематике и образах его полотен, но и в особом присущем украинской живописи ощущении цвета. Насыщенные, яркие, открытые краски в его пейзажах не создают диссонанс, напротив, они выступают в гармоничном созвучии, дополняя и усиливая выразительные возможности друг друга. Часто встречаются сочетания оттенков насыщенного розового и бирюзового, красно-оранжевого и синего, охристо-желтого и сине-фиолетового. Полотна часто колористически строятся на противопоставлении и сочетании теплых и холодных цветов. Еще более эффектной живопись мастера становится благодаря использованию четко выраженного мазка, который лепит форму, образует текстуру, вносит необходимые акценты. Не идя на поводу у натуры, Анатолий Шарий интерпретирует образы природы по-своему посредством индивидуального, выработанного годами художественного языка. Благодаря чему он является одним из ярчайших представителей современной украинской живописи.

Просмотр:
13 картин